Тема Купи, хвърли, купи: Скритата история на планираното остаряване

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Ако искаме да направим ТВ който да се повреди в рамките на около 5 години, първата работа е да изхвърлим ЕЕПРОМ-ите , и да сложим системната информация и настройки в Спи флашове или Нанд

EEPROM:
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years

SPI FLASH:
Up to 100,000 erase/write cycles
– 20-year data retention

NAND:
- 100,000 Program/Erase cycles
- 10 years Data Retention

2. Задължително е да се махнат всички CCFL лампи, понеже живота им е 50 000 часа срещу 30 000 за LED осветление. Следващо важно условие е , да пуснем осветлението на максималната граница на тока, или да оставим светодиодите със слабо охлаждане. Светодиодите трябва да са десетки модели като размери и мощност, а свързването им да е в десетки варианти, за да може евентуален ремонт да е максимално сложен. :cheer:



Благодарили следните потребители: ciklon
Последна промяна: 14:50, 3 юли 2016 г. от dtmf75.
14:18, 3 юли 2016 г. #1

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1473
  • Благодарности: 145
  • Точки: 22447.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Абсолютно съгласен. Мога да добавя : разработване на операционни системи за определени тв-та, не добре написан софтуер, който се бъгва, когато си поиска, но за сметка на това за доста телевизори няма ъпдейт :evil:
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
14:59, 3 юли 2016 г. #2

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
И преди слагаха евтини кондензатори дето изсъхваха след 5-10 години работа. Сега обаче дефектите в софтуер и осветление изпреварват остаряването на кондензарора ))
15:35, 3 юли 2016 г. #3

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
На филма субтитрите на Бг се активират от настройки
15:36, 3 юли 2016 г. #4

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Може да се добави и запояването на елементите с безоловен тинол- LEAD FREE. На простолюдието ще се каже че е заради защита на екологията, понеже оловото е твърде вредно. Реално ще получим ненадеждна спойка, която за няколко години ще стане на прах и напукана спойка. Особенно актуално за процесори с BGA монтаж.
Така купувача ще мисли че пази природата, а реално ще си купува нов лаптоп/LCD TV на всеки 3-5 години и ще замърсява повече
00:35, 4 юли 2016 г. #5

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Мислех че рекорда за най-скапан LCD TV апарат се води от Samsung заради запалените светодиодни ленти по време на работа съпроводено с пламъци и дим, или от LG понеже не изключва докато не изгори и последния светодиод, обаче от днес и Sony влиза в състезанието. Пристигна Sony KDL 40R474A със светодиодни ленти като на вестел- стандартни 3 волтови светодиоди, обаче най-новото изобретение е че лентите стоят във въздуха на пластмасови подпори, така че да не се опират на никаква ламарина или метал за да не могат да се охлаждат, и апарата да се повреди точно между 2-рата и 3-тата година от закупуването.
20:58, 12 февруари 2018 г. #6

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1473
  • Благодарности: 145
  • Точки: 22447.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
:) Такова изпълнение има и в Toshiba, та чак и рамката пред матрицата е лепена, обаче забравих кой модел беше.
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
22:57, 12 февруари 2018 г. #7

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 2
  • Благодарности: 2
  • Точки: 3.00
Нагледно по сонито...
Разчитат на охлаждане с въздух....
Точно на сонито е лепена рамката отпред с двустранно залепващо! подводни камъчета много...
Последна промяна: 14:59, 18 февруари 2018 г. от Dankov.
14:55, 18 февруари 2018 г. #8

Това съобщение съдържа прикачени изображения.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да ги видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

Създадено с Kunena форум