Тема KSS213

  • Мнения: 32
  • Благодарности: 1
  • Точки: 2.00

KSS213 е тема създадена от Petkov

Здравеите колеги, искам да попитам оптиките KSS213 и SOH-AD3 дали са напълно взаимозаменяеми ?
:)
17:24, 15 април 2016 г. #1

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1476
  • Благодарности: 146
  • Точки: 22522.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal

Отговор от ciklon в темата KSS213

Не съм сигурен, но понякога при замяна на KSS213 с различни букви на края има проблем.
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
18:06, 15 април 2016 г. #2

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 32
  • Благодарности: 1
  • Точки: 2.00

Отговор от Petkov в темата KSS213

С буква A е различна от B,C,D..... последните изброени са напълно заменяеми една с друга. Уредбата марка Сони я подкарах с мъка, закупуваики от 3 различни магазина KSS213C , като от последния магазин Hitelectronics всичко беше наред! С оптика от други магазини или неразпознаваше диска, или четеше само оригинални! За това и пуснах темата защото намирам въпросната оптика SOH-AD3 като по добра, но немога да разбера дали е пълен аналог! Ще поръчам една такава и когато доиде уредба ще я изпробвам и ще дам отговор тук в саита :) !
18:39, 15 април 2016 г. #3

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1476
  • Благодарности: 146
  • Точки: 22522.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal

Отговор от ciklon в темата KSS213

Специално на Sony оригиналните, които съм виждал са били основно D, F и Е. С букви преди тези обикновено е имало проблем.
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
19:37, 15 април 2016 г. #4

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 32
  • Благодарности: 1
  • Точки: 2.00

Отговор от Petkov в темата KSS213

Мхм ... много ментета :) ! По някаква случаиност тръгна с една от оптиките и съм щастлив :) !
19:52, 15 април 2016 г. #5

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 3
  • Точки: 950.00
  • Silver Medal Bronze Medal

Отговор от joropop в темата KSS213

Колеги не се заблуждавайте че оптиките са ментета всичките са еднакви просто работят на различни напрежения. Всяка буква след номера е за дадено напрежение. Преди доста години 6-7г ми беше побеляла косата с тези оптики беха се събрали около 15 Сонита и всичко за оптика. Какви ли не фокуси съм правил за да тръгне - та драйверите съм сменял и радиатори съм лепил и то с вентилатор да охлаждам управлението на моторите и оптиката - тръгва работи 3-4мин и започва да скача и да стърже и какво ли още не и драйвера пече като котлон. При охлаждането му пак тръгва и пак същото и след много дълго четене и ровене из форумите се оказа че са на различни напрежения макар че ги дават като аналози. Просто не можеш да качиш оптика за 5V управление на мястото на същата с 8V или 12V,но това никой никъде не го пише и не си задава въпроса защо аджеба не тръгва като е нова. Така че не вярвайте като някой ви обяснява че това и това са напълно еднакви - то ако беше така защо производителите ще правят едно и също нещо с различни букви накрая A, B, C, D, F.......
Благодарили следните потребители: Petkov
16:18, 16 април 2016 г. #6

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 893
  • Благодарности: 136
  • Точки: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal

Отговор от dtmf75 в темата KSS213

Понякога последната буква показва че има защитно капаче. Където пречи капачето просто се счупва.
Преди като ремонтирах CD-та, взимах от тези дето им казвате ментета и врътвах малко тримера за тока на лъча. В повечето случаи след това заработваха.
17:47, 16 април 2016 г. #7

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 32
  • Благодарности: 1
  • Точки: 2.00

Отговор от Petkov в темата KSS213

Благодаря колеги , това за буквите с различни напрежения не го знаех! Доиде ли отново за оптика ще направя някои опити да видим какво ще се получи и ще напиша в темата :)!
10:40, 18 април 2016 г. #8

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

Създадено с Kunena форум