Решено Samsung UE50NU7092 - не зарежда външни субтитри от вътр. мрежа

  • Мнения: 1473
  • Благодарности: 145
  • Точки: 22447.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Samsung UE50NU7092 не зарежда файлове с външни субтитри към видеота от медия сървър или компютър със споделени файлове използвани във вътрешната мрежа, в която е свързан през Wi-Fi този тв. Видеотата, с които съм пробвал след това съм ги копирал на USB стик, с който тв коректно възпроизвежда видеотата, като си зарежда и субтитрите към тях.

Софтуерна версия на тв: T-KTSUDEUC-1320.4

Има ли някакво решение тв да зарежда външни субтитри към видеотата през вътрешната мрежа? Също не успях да намеря как да сменям аудио съпровод във видеота, които имат няколко аудио пътеки на различни езици.

Пробвано във вътрешната мрежа с:
  • медиен сървър Kodi под Debian и субтитри с разширения .srt, с encoding UTF-8, Windows 1251, KOI8-R
  • Споделени папки под Windows 10
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
Последна промяна: 20:59, 13 февруари 2022 г. от ciklon.
23:23, 8 февруари 2022 г. #1

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1473
  • Благодарности: 145
  • Точки: 22447.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Засега единственото решение, което съм намерил е да вграждам файла със субтитрите във видеото с програмата MKVtoolNix, в което ако има субтитри на повече езици могат да се избират - в случая файлове с разширение .mkv

Такъв пробем при LG 47LB652V, който е по-стар от Samsung-а нямах
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
Последна промяна: 20:59, 13 февруари 2022 г. от ciklon.
13:53, 10 февруари 2022 г. #2

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1473
  • Благодарности: 145
  • Точки: 22447.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Предаване поточно на видеота със субтитри за този тип Samsung, а може би и по-нови:
  • На Windows 10 при споделяне на папки с видео файлове не успях да подкарам външни субтитри
  • С медиен сървър  Serviio  под Windows 10 външните субтитри работят на тв ( вградените като, поток във файл не се виждат, когато има външни субтитри - не съм ровил за това ). 
  • С медиен сървър  Kodi  под Debian 11 с графична среда Gnome - не се подават поточно / тв не отразява външни субтитри - за Samsung-a се отнася.
  • Решение при мен под Debian 11 с графична среда Gnome - имало споделяне на папки / мултимедия в мрежа, което не бях го пробвал до сега, и което е интересно, че тв си зарежда външни субтитри. 

    Това изображение е скрито за гости, моля първо се идентифицирайте или се регистрирайте, за да го видите.

      ( Прикаченa снимкa ) - Rygel UPnP AV MediaServer
Относно програмата  MKVToolNix – Matroska tools for Linux/Unix and Windows :MKVtoolNix не вгражда субтитрите във самото видео, а файлът със субтитрите се добавя като отделен поток във файла на контейнера MKV и мултиплексирането ( обработката на видеото ) работи бързо.
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
Последна промяна: 00:15, 14 февруари 2022 г. от ciklon.
20:58, 13 февруари 2022 г. #3

Това съобщение съдържа прикачено изображение.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да го видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

Създадено с Kunena форум