Решено Търся дъмп или USB ъпдейт за Finlux_40FLHYR160SC

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 2
  • Точки: 49.00
Колега ггг3- наистина не знам. Търсих инфо из нета -намерих доста неща за вестелските шасита, но точно каквото ми трябва не.Ако знаеш как да се справя с тази а и други подобни ситуации -Моля.
10:20, 30 март 2018 г. #11

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 155
  • Благодарности: 54
  • Точки: 60.00
Мисля, че в тоя случай ще е най лесно да се опита със смяна на вида на тунера. Ще трябва да изтеглиш профилиращите файлове от ъпдейта с който тв. работи с правилно изображение. Най лесния начин за това е, като се ползва подходящ празен бин файл записан в празна USB памет и от сервизен режим избереш меню USB operations. Ако всичко е наред ще получиш 3 файла. Качи тук тия файлове и напиши какъв е тунера, който искаш да избереш, и колко броя HDMI има тв.. Разархивирай файла и получения bin файл запиши в USB.
Благодарили следните потребители: ciklon, dtmf75, todorov
Последна промяна: 10:59, 30 март 2018 г. от ggg3.
10:57, 30 март 2018 г. #12

Това съобщение съдържа прикачен файл.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да го видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 2
  • Точки: 49.00
-това са от 17МB95М с 42 3д панела (донора). Ако в спи-то запиша бина от оригинала 17MВ95S с модификация след адрес 1е1680 от донора - изображението(логото) при буутване е ОК. След това изображението става както си е за 42 3Д панела (все пак в нанда е записан такъв панел и ....). В момента ще е трудно да местя пак нанда от С в М-а за да извлека файловете, но ако няма друг начин.. Ще прикача оригиналният бин от С борда Мисля ,че най-добре е да се смени панела с VES400UNDS-03 , понеже в момента всичко друго е ОК.До колкото разбирам ми трябва промяна на VESTEL_D1_PLUS_PNL.BIN.Благодаря.
Последна промяна: 12:04, 30 март 2018 г. от didoee.
11:28, 30 март 2018 г. #13

Това съобщение съдържа прикачени файлове.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да ги видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 155
  • Благодарности: 54
  • Точки: 60.00
Ако беше толкова лесно и бързо смяната на вида на панела щях да започна с него. Тя се прави с помощта на терминална програма и подходящи файлове. Не си написал какъв е новия тунер и колко HDMI входа има тв.
12:31, 30 март 2018 г. #14

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 2
  • Точки: 49.00
2 хдми-та, Лан, а тунера е SI2157. По долу има снимки на оригинала и донора.
Да поясня отново- всичко в 17МБ95М -работи (с изкл. на правилно изображение). Той е на ТВ-то в момента. Старият борд на ТВ-то е 17МБ95С-1 , който е с повреден процесор.Спито и нанда са му налични, за проба ги сложих на новият борд 17МБ95М -изображението е наред, тунер-не, хдми-детектва,но няма изображение,нета не е мн. добре,което си е така при С бордовете -по-стар софт и м памет мисля.
Пробвах : DownloadPq.mb95, DownloadProfile.mb95, DownloadSpi.mb95 -информацията е налична.Не знам как да източа нанда през усб-то, за да действам кардинално.Не мога да източа и config.bin - казват че там е инфото за панел, тунер,портове и т.н.Мисля , че инфо за панела и т.н. има в спито на оригинала 17МБ95С -ако може да се извлече и сложи в ...., както и да е.
Ако мислиш , че трябва да сложа спито и нанда от оригинала, да повторя всички даунлоади и т.н.
13:10, 30 март 2018 г. #15

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 155
  • Благодарности: 54
  • Точки: 60.00
До колкото разбрах, ти си качил профили от MB95M, които е безсмислено да редактираме, защото тв. работи с правилно изображение само с приложен ъпдейт от MB95S. При това положение ти трябва да избереш, дали да върнеш ъпдейта от MB95S и да качиш неговите профили, или да се смени панела на оригиналния MB95M. Смяната на панела ще изисква също да се прехвърлят NAND и SPI от MB95S и след това да се върнат обратно за да се извлече нужната информация. Това е по трудния и сложен начин, който отнема повече свободно време.
Благодарили следните потребители: didoee
14:31, 30 март 2018 г. #16

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 2
  • Точки: 49.00
Размених нанда и спито.Ето резултата
Покъсно сложих хдцп и хдцп2 в спито - резултат ХДМИ портовете вече работят.Тунера обаче не мога да разбера как да оправя -слагам бин файла mb95hwprofile на усб-то и т.н., но не се получава, може би трябва команда (нещо от рода на текстов файл както е DonloadPq или Profile)?
Последна промяна: 19:24, 30 март 2018 г. от didoee. Причина: Актуализация на инфото
17:24, 30 март 2018 г. #17

Това съобщение съдържа прикачен файл.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да го видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1477
  • Благодарности: 146
  • Точки: 22618.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Ето 2 преработени профила от 17MB95S_Profiles.zip за проба:



За записване на mb95_hwprofile.bin и mb95_swprofile.bin в телевизора през USB е необходимо тези двата файла да се поставят в създадена папка Profile във флашката и пак през опцията USB Operation.
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
Благодарили следните потребители: didoee
22:50, 30 март 2018 г. #18

Това съобщение съдържа прикачен файл.
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за да го видите.

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 11
  • Благодарности: 2
  • Точки: 49.00
Благодаря много колега ciklon. Още вчера направих по логика тези промени в биновете, но не знаех,че трябва да са в папка....Доста неща ми се изясниха за вестелските бордове. Остана да сменя ядрото, което е 3.2.9 -има проблеми с ютуб и др. разни приложения, даже и в браузара. На "М" ката беше 3.6.2 мисля и тубата и др. нет работиха безпроблемно.За жалост интернет ъп-а на ТВ-то не намира по-нов софт, ще търся за усб. Ако не успея ще върна нанда и спито от М-а и ще пробвам да ъпна VESTEL_D1_Plus_PNL.bin, предполагам в папка Pq ?
Все пак къде да намеря по-пълно инфо за всички тези малки подробности за вестелските бордове - команди , папки, профили, софт и т.н (ако трябва на лични).
Ако някой може още да помогне с нещо, Моля.
11:26, 31 март 2018 г. #19

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

  • Мнения: 1477
  • Благодарности: 146
  • Точки: 22618.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal
Заповядайте няколко ъпдейта за ядрото, но не съм ги пробвал и обновяването на фърмуера е на ваш собствен риск:

drive.1d5920f4b44b27a802bd77c4f0536f5a-gdprlock/drive/folders/1SdSxhPbG...-0KN3M2U?usp=sharing
www.ciklon.org/bg/downloads/download/145..._faz3_v362h_core-zip

Малко информация, но на турски език относно редактирането на hwprofile, swprofile и др.:
www.bekozap.com/?p=330
www.bekozap.com/?p=346

Пак на турски език относно смяна на логото на шаси 17MB82, 17MB82S, 17MB9x : www.vesteldriver.com/TV_LOGO.html
- "Разни хора, разни идеали..." - Алеко Константинов
- "Аз знам, че нищо не знам" - Сократ

www.ciklon.org
Благодарили следните потребители: didoee
14:17, 31 март 2018 г. #20

Моля използвайте формата за Вход или Регистрация, за да се присъедините към беседата.

Създадено с Kunena форум