Solved Вирус в телефона

  • dtmf75
  • dtmf75's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posts: 893
  • Thank you received: 136
  • Points: 2734.00
  • Gold Medal Bronze Medal Silver Medal

Вирус в телефона was created by dtmf75

Миналата година ми подариха андроид телефон с вирус да си играя. Вируса е от тези почти неунищожимите- Заводски настройки, флашване с различни софтуери и нищо не помага.

На скоро си купих една играчка Miracle Box за бъзикане на софтуери в таблети и телефони и след няколко дни борба успях да го махна.

Оказа се че се крие маскиран като отметка google в браузъра, и след първото пускане на някакъв интернет , влиза в някакъв сайт и изтегля целия вирус. В резултат телефона почва сам да си активира интернет, да влиза сам в разни сайтове, да изпраща смс-и с линк към вируса на целия телефонен указател. Интелигентна работа ))

В резултат в телефона се появяват много нови приложения, а някой от тях се виждат и като изтеглени инсталационни файлове LG-CK-5 и други. Най хитрото е че се интегрира и в системните файлове, и при опит за премахване на грешен системен файл, телефона пак става неизползваем.

След няколко проби и грешки успях да го уцеля и премахна. Загубеното време струваше повече от телефона, но борбата беше за спорта тоя път ))
Last edit: 14 May 2017 04:05 by dtmf75.
14 May 2017 02:57 #1

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum